Geplaatst op 05 maart 2025
Uitdiensttreding tijdens de Wtp-transitie
Alle pensioenregelingen moeten worden aangepast en voldoen aan de Wet toekomst pensioenen voor 2028. Waarbij in de vrije markt werkgevers kunnen – en zullen – opteren voor het overgangsregime en voor zittende werknemers de bestaande stijgende beschikbare premie-staffel zullen houden. Wat gebeurt er bij uitdiensttreding tijdens de Wtp-transitie? Hierover lees je meer in deze blog.
Compensatie
De verschillen zullen groot zijn als twee pensioenregelingen worden vergeleken. Niet alleen de toekomstige opbouw, maar ook de compensatie op het moment van invaren. Vanaf pensioenfonds naar de vrije markt, of de verschillen tussen twee fondsen kunnen groot zijn. Het overgangsregime duurt tot 2037, dus een gemiste compensatie van eenmalig 3% en daarna nog 2,5% premie per jaar zet nogal wat financiële zoden aan de dijk.
Waardeoverdracht
Lees meer
De pensioenovereenkomst tussen een werkgever en (ex-)werknemer blijft bestaan ook na uitdienst treden. Hetgeen ook verplichtingen met zich meebrengt. Dit onderstreept de zorg-/informatieplicht van een werkgever bij einde dienstverband. Óók ten aanzien van de pensioengevolgen.
Einde dienstverband: denk aan de pensioengevolgen!Momentum
Het moment van uitdienst- en indiensttreding is ook van groot belang. De gevolgen moeten vóórdat overgestapt wordt, goed in kaart worden gebracht. Alles wat ‘verloren’ raakt of ‘niet wordt gekregen’ kan – en moet – dan worden uit onderhandeld bij de nieuwe arbeidsvoorwaarden.
Gezien de krappe arbeidsmarkt zijn daarvoor juist nu alle kansen!
Wilt u dus precies weten waar u staat ‘in de twee pensioenregelingen’? Neem contact op met ons kantoor. Onze pensioenadvocaten weten van de hoed en de rand en kunnen u adviseren bij onderhandelingen.
Bel naar ons kantoor via 013 – 507 07 40 of stuur een mail naar info@gommeradvocaten.nl.